Pavasara gaidīšanas darbnīcas

Martu esam uzsākuši ar interesantām un radošām darbnīcām, kuru mērķis ir veicināt jauniešu radošumu un iedrošināt tos aktīvi piedalīties veselīga dzīvesveida veidošanā.

Martā MPP organizēja trīs darbnīcas – aprocīšu un piekariņu pīšanu kumihimo tehnikā un radošā veselības dārza sēšanu un stādīšanu izlietotajās ūdens pudelēs.

Aprocīšu un piekariņu pīšanas darbnīca bija aizraujoša un interaktīva pieredze jauniešiem, kuri iepazinās ar japāņu aprocīšu un piekariņu pīšanas tehniku, kumihimo. Jaunieši apguva prasmes, kā izmantot kumihimo dikus un plāksnes, lai radītu unikālas aprocītes un piekariņus. Darbnīcas dalībnieki bija aizrautīgi par jauniegūtajām prasmēm un iespējām radīt savas unikālās rotas.

Trešā darbnīca bija veltīta radošā dārza veidošanai. Vietējie un ukraiņu jaunieši sēja un stādīja! Ēdamos augus – saulespuķes, zirņus, rukolas, sinepes un sīpolus- un dekoratīvos- asteres un saulespuķes. Par puķupodiem kalpoja izmantotās ūdens pudeles, kad tās beidzās, jaunieši situācijai piegāja radoši un sāka sēt un stādīt glāzītēs un cepumu iepakojumos. Lai augiem jaukāka augšana, katrs “puķpodiņš” tika izrotāts. Pēc divām nedēļām ēdam zaļumus!

Šīs darbnīcas bija lieliska iespēja jauniešiem uzzināt vairāk par radošumu un veselīgu dzīvesveidu. MPP  turpinās organizēt līdzīgas darbnīcas un pasākumus, lai veicinātu jauniešu izaugsmi un attīstību, kā arī uzlabotu viņu dzīves kvalitāti un veselību.

Projekts “Radošums ir pamats” tiek īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2022.-2024. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.