BAUSKAS NOVADA FINANSĒJUMS NVO

2024.gada Bauskas novada domes finansējumu plānojam izmantot festivāla “Krāsas bez robežām” organizēšanai.

Šis projekts papildinās Eiropas Komisijas Jaunatnes fonda apstiprināto projektu “Colors Beyond Borders: Diversity Driven Graffiti”.

Mērķi:

  • Viens no  galvenajiem mērķiem ir veicināt izpratni par  Eiropas Savienības pamatvērtību – dažādību.
  • Veicināt jauniešu iesaistīšanos un interesi par kultūras un mākslas aktivitātēm.
  • Radīt 20 izteiksmīgus mākslas darbus, kas atspoguļo projektā piedalījušos domas par dažādību.

 

Projekta uzdevumi:

Grafiti darbnīcas: Organizēt meistarklases, kurās profesionāli mākslinieki mācīs grafiti tehnikas un izteiksmes veidus, lai dalībnieki savu viedokli un izpratni par dažādību varētu attēlot grafiti mākslā.

Diskusiju un spēļu organizēšana: Rīkot interaktīvas sesijas, kurās jaunieši var diskutēt par daudzveidību un mācīties pieņemt un cienīt dažādību.

Grafiti izstāde: Sarīkot publisku izstādi Svitenes pils parkā, kurā tiek izrādīti projekta dalībnieku radītie darbi.

 

2023.gadā Bauskas novada domes finsējumu esam izmantojuši dažādām aktivitātēm jauniešiem un biedrības un sadarbības stiprināšanai. Spēļu pēcpusdienās būs par sešām galda spēlēm vairāk ko spēlēt, ir izgatavots liels grīdas spēles laukums ar kauliņiem – mūsu izdomātajām spēlēm, esam bijuši ciemos pie Dārtes zirgiem, divu festivālu dalībniekus apmācījuši aprocīšu un piekariņu gatavošanā, MPP Sabīne ir novadījusi sešas kulinārijas nodarbības, mūsu jaunie biedri tikuši pie jauniem MPP krekliņiem un aizvadīts jautrs un latviskās noskaņās apvīts latviešu vakars, kur dalībnieki gan dalījās pieredzē, gan guva idejas Erasmus+ kultūras vakariem. 

Projekts “MPP: Svitene- Bauska – Iecava”.

Pateicoties Bauskas novada domes finansējumam, ir saņemts līdzfinansējums LEADER projektam “DigiTuvāk”, kura laikā tiks iegādāti pamatlīdzekļi jauniešu digitālo prasmju attīstībai un pie Svitenes pils izvietotas digitālās atkritumu urnas – ar QR kodien, kas aizved uz informāciju gan par Svitenes pili, gan MPP. Arī koncerts pēc Svitenes pils puķu dobes pārveidošanas talkas būs tapis ar Bauskas novada domes atbalstu.

No pirmdienas līdz ceturtdienai Jauniešu telpas Svitenē jauniešiem atvērtas! Šo iespēju nodrošina biedrība “Mums pieder pasaule”, pateicoties sadarbībai ar Nodarbinātības valsts aģentūru.

Kopš aprīļa biedrībā ir nodarbinātas divas jaunietes –  Laura Upīte un Laura Šterna, paralēli citiem projektu vadītāju asistenta darbiem,  Laura un Laura piedāvā jauniešu telpās un ārā dažādas aktivitātes – galda spēļu pēcpusdienas, jaunrades pēcpusdienas ar 3D printeri, robotiņu konstruēšanu un vadīšanu un LEGO, āra spēles un mobilos spotiņus- šūpuļtīklus, ko jaunieši var aizņemties pirmdien – ceturtdien no plkst.15.00-20.00.

Un, kamēr vēl ir projekta finansējums- dalībniekiem ir ūdens,  tēja un uzkodas.

Uzkodas un jaunrades pēcpusdienas  tiek nodrošinātas projekta “Strelka” ietvaros un tiek finansētas no valsts budžeta 2021.-2023.gadam.