Maza viesošanās jauniešu studijā Bambuss: BRF projektu vadītāja Laura Anspuka dalās pieredzē par starptautisko brīvprātīgo darbu

22.maijā MPP vadītāja Vita Reinfelde viesojās jauniešu studijā “Bambuss, kur mitinās NVO “Baltijas reģionālais fonds” (BRF). BRF viens no brīvprātīgā darba organizatoriem Rīgā, tādēļ devāmies uz turieni, lai tiktos ar BRF projektu vadītāju Lauru Anspuku. Laura dalījās savā bagātajā pieredzē par starptautisko brīvprātīgo darbu. Šī tikšanās notika pavisam privātā atmosfērā, kur Vita ieguva vērtīgus padomus un praktiskus ieteikumus, kas uzkrāti gadu gaitā.

Ko un kā darīt: Lauras ieteikumi

Laura uzsvēra vairākus svarīgus aspektus, kas jāņem vērā, iesaistoties starptautiskajā brīvprātīgajā darbā. Viens no galvenajiem ieteikumiem bija būt atvērtiem un gataviem mācīties no citiem. “Brīvprātīgais darbs prasa ne tikai vēlmi palīdzēt, bet arī spēju pielāgoties un sadarboties ar cilvēkiem no dažādām kultūrām,” norādīja Laura.

Ko nedarīt: Biežākās kļūdas

Runājot par kļūdām, Laura brīdināja par pārlieku lielām cerībām un nereālistiskiem mērķiem. “Bieži vien cilvēki domā, ka viņi spēs mainīt visu pasauli uzreiz, bet patiesībā vislabākie rezultāti tiek sasniegti ar mazajiem, bet pastāvīgiem soļiem,” viņa teica. Vēl viens būtisks ieteikums bija neaizmirst par paša labklājību. “Ja tu pats nejūties labi, būs grūti palīdzēt citiem,” uzsvēra Laura.

Mazie praktiskie sīkumi

Nozīmīga sarunas daļa tika veltīta praktiskiem sīkumiem, kas bieži vien izrādās izšķiroši veiksmīgā brīvprātīgajā darbā. Piemēram, Laura dalījās ar padomiem par efektīvu komunikāciju, laika plānošanu un resursu izmantošanu. Viņa uzsvēra, ka bieži vien tieši mazie praktiskie jautājumi var padarīt darbu daudz vieglāku un patīkamāku. Piemēram, pieteikumam vislabāk pievienot Google doc anketu, lai dati krājas tabulā, nevis e-pastos un logo vietā labāk izstrādāt projekta vizuāli.

Mācāmies no labākajiem

Baltijas reģionālais fonds, kas ir profesionāļi šajā jomā, ir lielisks piemērs tam, kā efektīvi un ar ietekmi veikt brīvprātīgo darbu. “Mācīšanās no tiem, kas jau guvuši panākumus, ir viens no labākajiem veidiem, kā uzlabot savas prasmes un zināšanas,” uzsvēra Vita.

Noslēgums

ŠĪ tikšanās bija iedvesmojoša un izglītojoša pieredze, kas sniedza dziļāku izpratni par starptautiskā brīvprātīgā darba nozīmi un praktiskajiem aspektiem. Šādi pasākumi ir lielisks veids, kā stiprināt kopienu un veicināt solidaritāti.