Marta mēnesī mēs pievērsāmies ilgtspējīgai NVO darbībai

Pirmais pavasara mēnesis – Marts , kaut gan ne tik pavasarīgs laikapstākļos, bet ļoti jaudīgs un karsts mūsu darbībā,  ir aizvadīts!

Kāds, tas ir bijis uz to paskatīsimies kopīgi.

Marta mēneša sākumā satikāmies un noslēdzām līgumu ar partneru organizāciju no Islandes SEEDS Iceland, lai mēneša beigās jau dotos pieredzes apmaiņā par to kā organizēt NVO darbību ilgtspējīgu un nebūt atkarīgiem no projektiem.

Viesturos un Rundālē meistarojām atslēgu piekariņus zināmā vai vēl ne tik zināmā Japāņu kumihimo tehnikā. Šeit katrs varēja būt meistars un uzburt sev kaut ko skaistu, kopā jautri pavadīt laiku, runāties un paralēli darboties ar rokām.

Mēs esam zaļi un gribam domāt zaļi, un ziema, kas neatkāpjas un tik puteņo mums nepavisam nepatīk,  tādēļ marta sākumā Rundalē sējām sev zaļo dārziņu 5l ūdens bundulīšos! Jau pāris dienu laikā bija manāmi rezultāti un katrs dalībnieks priecīgi varēja ievērtēt cik skaisti dīkst viņa iesētie zaļumi.

Pievērsāmies arī digitālām tēmām un mācījāmies kā sarunāties ar mākslīgo intelektu un cik tas var būt noderīgs mūsu ikdienā un veicamajos darbos. Ar veiklu skatu nākotnē kopā ar dažādiem mākslīgā intelekta rīkiem. Starpcitu – ja arī Jūs vēlaties atvieglot savu dzīvi, uzrakstot blogu 2 minūtēs un 1 minūtē izveidot rakstam piemērotu attēlu, mēs varam Jums palīdzēt 😉, jo tieši to mākslīgais intelekts dara.

Martā bija arī skolēnu brīvlaiks, tad nu arī mēs maksimāli jaudīgi to centāmies pavadīt ar mūsu Svitenes jauniešiem. Katru brīvlaika dienu bija iespēja gan kaut ko gatavot, gan kaut ko iemācīties, gan doties pārgājienā pa Sviteni un to iepazīt labāk, gan vienkārši atpūsties, spēlēt spēles un sarunāties.

Darbs pie Svitenes pils krājumu digitalizācijas turpinās. Tik daudz interesantus faktus un notikumus slēpj šīs vēsturiskās liecības. Digitalizējot un sistematizējot šos failus, tie saglabāsies ilgāk un sniegs vēsturiskas liecības mūsu pēctečiem nākotnē.

Sabiedrības integrācijas fonda projekta ietvaros “Lai pasaule kļūst labāka”, marta mēneša nogalē 6 no mūsu jauniešiem piedalījās mācībās, par to kā vadīt nodarbības dažāda vecuma bērniem, jauniešiem par līdzdalības tēmu. Mums pašiem bija interesanti mācīties, reizēm kāds galvas mežģis, reizēm jautrs humoristisks brīdis, bet kopumā – ļoti noderīgas mācības, lai veidotu interaktīvas un interesantas nodarbības.

Tieši tik jaudīgs mums ir bijis marts! Ak, un ko darīsim aprīlī? To mēs jau zinām, bet jūs vēl uzzināsiet!!!