Gūstam pieredzi NVO ilgstpējas nodrošināšanā Islandē

No 31.marta līdz 4.aprīlim četri MPP biedri un brīvprātīgie devās uz Islandi, lai iepazītu Islandes organizācijas SEEDS Iceland saimniecisko darbību un pieredzi ilgtspējas nodrošināšanā.
Iepazinām Seeds Iceland darbību. Galvenais biedrības virziens ir vides ilgtspēja – sakopšanas talkas, lietu otrreizējā izmantošana un radošās darbnīcas, koku stādīšana un melno smilšu pludmales sakopšana. Tik tālu mēs nebijām, taču vienu no SEEDS fotogrāfēšanas projektu objektiem apmeklējām – tas ir Tingvedliras nacionālais parks , kur satiekas Eiropas un Ziemeļamerikas tektoniskās plātnes. SEEDS Iceland organizē starptautiskas nometnes, par kuru dalību dalībnieki paši maksā, bet šīs nometnes koordinē un arī lielāko daļu biroja darbu dara starptautiskie brīvprātīgie jaunieši, kas organizācijā strādā 2-12 mēnešus. Tieši otrajā dienas pusē varējām iejusties nometnes dalībnieka “ādā” – kāpt kalnos pa gleznainu taku, lai takas noslēgumā pabūtu karstajos avotos. Šeit arī dzima idejas par kopīgiem projektiem un to tēmām.
Piedzīvojām gan sauli un bezvēju, gan lietu, krusu, puteni un ļoti stipru vēju. Laika apstākļi ir neparedzami, izglābj pareizi izvēlēts apģērbs un apavi.
👉 Seeds Iceland šobrīd kopā strādā 14 starptautiskie brīvprātīgie jaunieši un 3 darbinieki, kas nodrošina biedrības nepārtrauktu darbu un nometņu īstenošanu. Paviesojāmies arī organizācijas mājā, kurā tiek izmitināti nometņu dalībnieki. Eva Reinfelde kavējās pagājušā gada atmiņās no Erasmus+ apmaiņas, parādīja istabiņu, kur gulēja un mājas noteikumus, mājas dzīvi.
✅vienojāmies par kopīga Erasmus+ projekta īstenošanu 2024.gadā, jo Islande ir JĀREDZ! Kaut mazs tās stūrītis. Tā ir atvērta sabiedrība, mežonīga daba un tāāāādi dabas skati!!
Tā bija lieliska pieredzes apmaiņa, kurā atmiņas mijās ar nākotnes plāniem, prieks – ar nogurumu, pārsteigumi – ar izbrīnu.
Iesakām visiem Active citizenship projektu īstenotājiem izmantot iespēju un pieteikties finansējumam divpusējās partnerības projektiem! Tādu pieredzi organizācijas ilgtspējas nodrošināšanā, darbā ar brīvprātīgajiem un starptautisko nometņu organizēšanā ieguvām, redzējām, piedzīvojām, izjutām uz savas ādas un aptaustījām!
✅ Mūsu kopīgā atziņa – pieredzes apmaiņa jārīko kustībā – tik daudz lietu var izrunāt, tik daudz kopīga atrast un tik daudz nākotnes ideju izplānot var pārgājienā, pastaigā vai kopīgā nodarbē. Sarunās var atrast idejas, kopīgo un atšķirīgo, turklāt garo pārgājienu laikā izdalās endofrīni – laimes hormoni.
✅Islande pārsteidz gan ar skaistajiem dabas skatiem, gan ar atvērtajiem cilvēkiem.
‼️Islande ir dārga valsts (kafija ar kūciņu ceļmalas kafejnīcā maksā 14 EUR), taču ir lieliska iespēja uz šo skaisto zemi atbraukt uz starptautisko nometni bez vecuma ierobežojuma! Seeds Iceland organizē šādas nometnes par dažādām tēmām- fotogrāfēšanu, vides sakopšanu, meža stādīšanu, un pie reizes arī parāda Islandes skaistākās vietas. Šajās nometnēs var pieteikties bez vecuma ierobežojuma!
Vairāk par starptautiskām nometnēm šeit,  bet vairāk par SEEDS Iceland starptautiskajām nometnēm šeit .
Projektu 100% finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. EEZ un Norvēģijas granta apjoms ir 4996,05 eiro. Līg.Nr. AIF/2022/BI/11.
Lai izdodas apceļot pasauli ar pievienoto vertību!