Atkalredzēšanās un izaugsmes svētki ar SEEDS Islandē

No 5.-8.jūnijam ciemojāmies Islandē, pie SEEDS Iceland. Pirmo reizi pie Oskara, SEEDS Iceland vadītāja, ciemos bijām 2023.gada aprīlī. Kopā ar Renāru  (“Jaunatne smaidam”) un Gintu (“Laiks jauniešiem”) iepazinām SEEDS darbu, šoreiz jau braucām paskatīt, kas no pagājušā gada plāniem piepildīsjies.

Šī gada laikā SEEDS organizācija ir piedzīvojusi ievērojamu izaugsmi un attīstību. Sapņi ir piepildījušies, komanda ir augusi, un darbs ir izpleties no Reikjavikas pa visu Islandi. Ilgtermiņa brīvprātīgo skaits ir trīskāršojies, un starptautisko nometņu skaits ir pieaudzis trīs reizes. Vēl joprojām lielākais izaicinājums SEEDS ir darbs ar vietējiem jauniešiem.

Pieredzes apmaiņas laikā uzturējāmies  brīvprātīgo dzīvokli, kurā parasti dzīvo nometņu dalībieki. Dzīvoklis atrodas pašā Reikjavikas centrā un piedāvā visas nepieciešamās ērtības, lai justos kā mājās.

Dzīvokļa Apraksts

  • Trīs guļamistabas: Katrā istabā ir četras guļvietas divstāvīgajās gultās, nodrošinot pietiekami daudz vietas visiem.
  • Liela viesistaba: Plaša telpa kopīgai atpūtai un aktivitātēm.
  • Omulīga virtuvīte: Pilnībā aprīkota ar visu nepieciešamo ēdienu gatavošanai.
  • Atkritumu šķirošana: Liela uzmanība tiek pievērsta videi draudzīgiem risinājumiem, un dzīvoklī ir seši šķirošanas konteineri. Pie katras mājas ieejas ir četri papildu atkritumu šķirošanas konteineri.

Dzīvoklis ir mājīgs, piedāvājot gan kopīgu telpu sadzīves aktivitātēm, gan privātumu. Šādā vidē ir viegli iepazīt jaunus cilvēkus, atrast domubiedrus, sadraudzēties un iemācīties pieņemt citu atšķirības.

Piedzīvojot brīvprātīgo dzīvi un darba gaitas šādā nometnē, mēs ieguvām daudz vērtīgas pieredzes. Tas ir īpaši noderīgi, jo no šī gada mums būs divi starptautiskie brīvprātīgie jaunieši.

Islande vilina ar savu dabas skaistumu, un SEEDS piedāvā unikālu iespēju to iepazīt, piedaloties desmit dienu nometnēs. Uz Islandi talkot divas nedēļas dodas gan jaunieši savos divdesmit gados, gan pieaugušie pēc četrdesmit, kuri vēlas saviem ceļojumiem pievienot vērtību.

Ja vēlies izbaudīt Islandes dabu, apmeklēt tās apskates objektus un dzīvot multikulturālā vidē, pievienojies kādai no SEEDS nometnēm. Tā ir lieliska iespēja piedzīvot pieredzes apmaiņu, baudīt elpu aizraujošus Islandes skatus un būt burvīgā kompānijā.

 

Paldies @laiksjauniesiem par šo brīnišķīgo iespēju piedalīties organizācijas projektā.