Mums Pieder Pasaule

LOGO

Turpinām attīstīt radošumu – radošās darbnīcas Viesturos

Februārī un martā Viesturu kultūras centrā visi interesenti varēja pamēģināt uzzīmēt un izkrāsot savu mandalu, un izveidot māsklas darbu string-art tehnikā. Nāc uz mūsu radošajām nodarbībām – tās ir pilnīgi bez maksas, jo tās nodrošina Viesturu kultūras centrs, un attīsti savu radošumu!

Kas ir mandala?
Mandala ir simetrisks, bieži vien apļveida dizains, kas tradicionāli izmantots daudzās Austrumu kultūrās kā meditācijas instruments un simbolizē kosmosa un iekšējās harmonijas vienotību. Mandalu zīmēšana vai krāsošana palīdz uzlabot uzmanības koncentrēšanu, mazina stresu un veicina iekšējo mieru. Tā ir arī lieliska iespēja attīstīt radošumu un pašizteiksmi.
👉Stresa mazināšana:Mandalu zīmēšanas process ir meditatīvs, palīdzot mazināt ikdienas dzīves stresu un uztraukumu.
👉Koncentrēšanās uzlabošana: Prasme koncentrēties uz detaļām un simetrijas izveidi veicina garīgo skaidrību un uzmanības koncentrāciju.
👉Radošuma veicināšana: Mandalu zīmēšana dod iespēju izpausties radoši, eksperimentējot ar formām, krāsām un dizainiem.
👉Pašizziņas un pašizteiksmes veicināšana:Mandalas var kalpot kā spogulis tavi iekšējai pasaulei, atklājot slēptas emocijas un domas.
👉Iekšējā miera un harmonijas sasniegšana:Mandalu zīmēšanas process var palīdzēt sasniegt dziļāku iekšējā miera un harmonijas sajūtu.
Kas ir string-art?
String-art jeb diega māksla ir radoša nodarbe, kurā izmantojot krāsainus diegus, naglas un pamatni (piemēram, koka dēli ), tiek radīti dažādi attēli, formas vai raksti. Šī mākslas forma ļauj izveidot gan vienkāršus, gan ļoti detalizētus mākslas darbus, kas var būt abstrakti vai atainot konkrētas lietas un ainavas. Diegu spriegošana starp naglām radītā kontūrā veido vēlamo attēlu vai rakstu.

Piedalīšanās string-art darbnīcā sniedz vairākus labumus cilvēkam, tostarp:

👉Radošuma attīstība: string-artDiegu māksla ļauj izpausties radošumam, ļaujot izmēģināt dažādas krāsas, formas un dizainus. Tas stimulē domāšanu un palīdz attīstīt jaunas idejas un pieejas problēmu risināšanai.

👉Smalkās motorikas uzlabošana: Darbs ar diegiem un naglām prasa precizitāti un uzmanību, kas palīdz uzlabot roku un acu koordināciju, kā arī uzlabo smalko motoriku.

👉Stresa mazināšana: Līdzīgi citām radošām nodarbēm, arī string-art var kalpot kā meditatīvs process, palīdzot mazināt stresu un uzlabot emocionālo labjūtu. Koncentrēšanās uz radošo procesu ļauj atslēgties no ikdienas rūpēm un uztraukumiem.

👉Pacietības un uzmanības uzlabošana: Strin-art radīšanas process prasa laiku un pacietību, kas palīdz attīstīt spēju koncentrēties un uzturēt uzmanību uz ilgāku laiku.

👉Sasnieguma sajūta: Strin-art mākslas darbs izdodas visiem! Mākslas darba pabeigšana sniedz lielu apmierinājumu un sasnieguma sajūtu. Tas var veicināt pašapziņu un pašvērtējumu, kā arī motivēt pievērsties jauniem izaicinājumiem.

👉Sociālās prasmes: Darbnīcā piedaloties grupā, cilvēki var uzlabot savas sociālās prasmes, iegūt jaunus draugus un dalīties pieredzē. Tas veicina komandas darba prasmes un palīdz attīstīt spēju strādāt kopā ar citiem.