Grafiti festivāls “Krāsas bez robežām”

Grafiti festivāls  notiks Svitenes muižas parkā no 3. līdz 5.maijam, kas ir ideāla vieta šī veida mākslas pasākumam, radot jaunu un interesantu apskates objektu. Izstāde, kurā tiks izvietoti dalībnieku mākslas darbi, tiks atklāta 5. maijā un būs apskatāma visu 2024. gadu. Tādējādi ar tavu palīdzību tiks veicināts dialogs un pārdomas par dažādības un individualitātes nozīmi.
Pasākuma galvenā tēma ir “Dažādība”, kas nozīmē, ka tavas komandas grafiti darbam vajadzētu atspoguļot dažādības ideju. Tas var ietvert jūsu personisko izpratni par kultūru, etnisko, sociālo vai individuālo dažādību. Jūs varat izmantot savas radošās brīvības, lai izteiktu šo tēmu, izmantojot dažādus stilus, krāsas un simbolus. Galvenais ir radīt darbu, kas runā par dažādību un tās nozīmi mūsu sabiedrībā, atspoguļojot jūsu komandas unikālo stāstu.
Grafiti dienu pasākumā piedalīsies pieci izcili Latvijas grafiti mākslinieki, kuri katrs vadīs meistarklases un darbnīcas četrām dalībnieku komandām. Profesionāļi sniegs vērtīgas zināšanas un prasmes, palīdzot dalībniekiem tapt viņu mākslas darbiem. Izmanto šo! Šis ir lielisks veids, kā mācīties no pieredzējušiem māksliniekiem un attīstīt savas grafiti zīmēšanas prasmes, vienlaikus darbojoties komandās un daloties radošajās idejās.
Grafiti dienu laikā izveidosim 20 lielformāta mākslas darbus, kas visa gada garumā būs izstādīti Svitenes muižas parkā un būs publiski apskatāmi. Mākslas darbu tēma – DAŽĀDĪBA. Reģistrēšanās grafiti dienām šeit: https://ej.uz/grafiti_Svitene
Dažādība ir cilvēku atšķirīgās iezīmes, kas ir gan redzamas, gan uzreiz nesaskatāmas. Tās sevī ietver ne tikai ikviena cilvēka unikālās personības īpašības, fiziskās un garīgās spējas, bet arī dzīves pieredzi un pasaules skatījumu, ko veidojusi piederība kādai noteiktai sociālajai vai kultūrtelpai.
Grafiti festivālu atbalsta: Eiropas Komisijas European Youth Foundation  projekts “Colors Beyond Borders: Diversity Driven Graffiti”, Latvijas Jaunatnes padome un Bauskas novada dome, projekts “Krāsas bez robežām”.