Kas noticis septembrī?

Esam jau ar vienu kāju iekšā otrajā rudens mēnesī, bet ko tad esam paveikuši septembra laikā!?

Šajā rudenī bija varens sēņu ražas laiks, tieši tādēļ mēs septembri iesākām ar noderīgu kulinārijas darbnīcu, kā pagatavot super gardu sēņu zupu. Ar tās pagatavošanas noslēpumiem dalījās Sabīne, un pārējie dalībnieki palīdzēja tās tapšanas procesā. Bija gardi!

Garšīgo sadaļu šinī mēnesī mēs turpinājām ar creme brule gatavošanu. Lai gan iepriekš neviens no mums to nebijām darījuši, bet recepšu padomi no Rimi palīdzēja! Un jau atkal mums izdevās veiksmīgs un gards piedzīvojums virtuvē. Paldies Sabīnei par šādām iniciatīvām.

Šogad pavasarī mūsu organizācijas seši biedri apguva zināšanas par līdzdalības tēmu un kā ar to interaktīvi iepazīstināt dažāda vecuma jauniešus. Septembrī mēs devāmies uz Pilsrundāles vidusskolu, lai neformālā veidā informētu jauniešus par pilsonisko līdzdalību, kas tā ir, iespējām skolā un dalībnieki noskaidroja, cik daudz paši un viņu klasesbiedri ir iesaistījušies līdzdalības procesā. Šīs nodarbības īstenojām SIF projekta “Lai pasaule kļūtu labāka” ietvaros. Ar līdzdalību iepazīstinājām  desmit Pilsrundāles vidusskolas klases, un nākošreiz tiksimies pavasarī, lai turpinātu sarunu. Paldies ļoti draudzīgajai un atsaucīgajai Pilsrundāles vadības komandai par sadarbību!

Šogad Bauskas novads tika izvēlēts par vietu, kur norisinājās Ziemeļvalstu dienas. Arī mēs sevi prezentējām Ziemeļvalstu pārstāvjiem. Laura pastāstīja un parādīja, kas esam un ko darām. Ceram uz jaunām sadarbībām ziemeļos.

Savukārt Sabīne un Elizabete Ziemeļvalstu dienu ietvaros vadīja aprocīšu meistarklasi Rundāles multifunkcionālajā centrā. Ka vienmēr izdevās radoši un enerģiski!

Septembris ir arī “Mums pieder pasaule” dzimšanas dienas mēnesis. Šogad mums apritēja 12 gadi. Atskatoties uz paveikto, secinām, ka daudz esam izdarījuši, auguši, attīstījušies un paveikuši! Tā arī turpināsim!

Septembra izskaņā jauniešiem bija iespēja atnākt uz latviešu vakaru #LatvianEvening. Lai kādreiz, dodoties ERASMUS apmaiņas projektos, jaunieši varētu prezentēt savu valsti kultūras vakaros. Šī vakara ietvaros centāmies atrast tās patiešām latviskās lietas, kas mūsu kultūru padara unikālu un neatkārtojamu. Ieguvām zināšanas senlatviešu dzīves ritumā, dievībās, zīmēs un tradīcijās. Vakara beigās padancojām, meklējot labākās tautas dejas, kuras varam parādīt citiem ERASMUS projektu apmaiņās. Izdevās lieliski un ļoti latviski! Paldies Denīzei no “Inicio” un Renāram no “Jaunatne smaidam” biedrībām!

Ar prieku sagaidām par krāsaino lapu oktobri!