Jūlijs MPP darbā

Jau sācies vasaras pēdējais mēnesis augusts, esam to jaudīgi iesākuši, bet, ko tad paveicām jūlijā!!?
Esam aizvadījuši un noslēguši vienu ļoti radošuma pilnu projektu – “Radošums ir pamats” , kura laikā iepazināmies ar jauniešiem citos pagastos, kopīgi apguvām dažādas jaunas un jau zināmas radošās nodarbes, kuras iepriekš jaunieši bija redzējuši tikai Tik Tok, kā arī aptvērām to cik katrs varam būt radoši un to ka radošums ir ļoti svarīgs un nepieciešams attīstībai, pašizpausmei, kā arī problēmu situāciju risināšanai.
Pēdējā projekta mēnesī ne tikai atcerējamies ko esam darījuši šī projekta laikā, bet arī paspējām vēl radoši padarboties, dodot otru elpu savam apģērbam – batikojot baltus krekliņus un balinot tumšos krekliņus ar augu nospiedumiem. Rezultāti bija fantastiski un mēs katrs esam sev ieguvuši jaunu apģērbu, iedodot dzīvi jau apnikušajai drēbei. Projekta noslēguma sanākšanā sapratām, ka bez radošuma mūsdienās nekur.
Radošums ir nepieciešams arī virtuvē gatavojot. Mums ļoti patīk garšīgi paēst un ja ir iespēja iemācīties kaut ko kopīgi gatavot, tad tas ir vēl labāk. Tad nu jūlijā mēs gatavojām gardus un sulīgus burgerus un ļoti aromātisku banānu maizi. Mēs izbaudījām kopā gatavošanas procesu un arī izdevušos gala produktu.
Kopā ar mākslinieci Īru Rozentāli apguvām arī akvareļu pludināšanas mākslu. Sapratām, ka tas ir ļoti nomierinoši, meditatīvi un ļoti relaksējoši. Iesakām katram, kam vajag atslēgties no ikdiena radītā stresa.
Mēs noteikti neaizmirstam to, ka šogad dzīvojam jauniešu galvaspilsētā, un jūlijā vidū pabijām vienā no Latvijas jauniešu galvaspilsētas pasākumiem – Latvijas jaunatnes darbinieku tīklošanās semināra Iecavā. Bija patīkami satikt savējos un sajusties lepniem, ka esam daļa no spēcīgā novada, kurā ir enerģijas pārpilni, darboties griboši jaunieši un jaunatnes darbinieki.
Pamazām sākām gatavoties jauniešu festivālam KOPUMS, kopā ar jauniešiem izplānojot pasākuma teritoriju un sadalot pienākumus. Mēs darbosimies, lai tiktos ar jums 12. augustā Bauskas pilskalna estrādē. Ar nepacietību gaidām visas Latvijas jauniešus pie mums uz festivālu Bauskā, būs jaudīgi!
Mums patīk veidot un arī izmēģināt dažādas spēles. Jūlijā izveidojām savu ielaušanās spēli, ko katram būs iespēja izmēģināt jauniešu festivālā KOPUMS. Un arī paši izmēģinājām “Darba intervijas” simulāciju spēli, kas mūsuprāt būtu nepieciešama katram jaunietim, lai kaut mazliet sagatavotos īstajai pieaugušo dzīvei.
Un mazliet ar skumjām atvadījāmies no brīvprātīgā darbinieka Kristiāna, kas paveica daudz nozīmīgu darbu un līdzdarbojās MPP kā projektu vadītāja asistents, apguva gan sev noderīgas lietas, gan ieguldīja vērtīgu darbu Svitenes muižas materiālu digitalizācijā un darbā ar jaunatni. Esam ļoti pateicīgi NVA par sniegto iespēju jauniešiem bezdarbniekiem gūt sev noderīgas prasmes un pieredzi, ka arī iepazīt darbu ar jaunatni.
Izdevies mums tas jūlijs! Dodamies tālāk iekšā augustā!