Apskatītas jauniešu telpas Brunavā un biedrības “Laiks jauniešiem” birojs

Kas par garu, bet iespaidiem pilnu 24.janvāra  trešdienas pēcpusdienu!
👍Brunavā, Ērgļos jauniešiem ir veselas 4 telpas – trenažieru, virtuvīte, un divas atpūtas, dažādām aktivitātēm. Telpās jaunieši satiekas divas reizes nedēļā, radoši darbojas, gatavo ēst, un Daces Kalniņas vadībā darbojas Mazpulku projektos, nometnēs, paši raksta savus projektus un audzē dārzeņus.
👎Grenctālē un Ceraukstē, kur arī bijām plānojuši aizbraukt, nevarējām apskatīt jauniešu telpas, jo šajās vietās nav jaunatnes darbinieku.
👍👍Bauskā bijām ciemos pie @laiksjauniesiem viņu pavisam jaunajās telpās un piedalījāmies jauniešu NVO tīklošanās pasākumā. Ļooooti jaudīgi – tikāmies 9 organizāciju vadītāji un jaunieši, iepazināmies, redzējām viens otru, pārrunājām nākotnes plānus un ar tiem iepazīstinājām pārējos. Ļoti noderīgs un bagātinošs pasākums katram dalībniekam.
🫶Dienu noslēdzām ar garšīgām picām @picudarbnica.
Kas ir šī brauciena ieguvums dalībniekiem?
🩷Pirmo reizi bijām Brunavā;
🩷Ir forši, ka Brunavā jauniešiem trenažieru zāle pieejama publiski sporta speciālista uzraudzībā – tā var uzzināt, ko un kā darīt pareizi.
🩷Pagaršojām pastinaku un daudz ko par to uzzinājām.
🩷Uzzinājām, kas ir Mazpulki un ko jaunieši šajā organizācijā dara.
🩷Satikām ļoti daudz aktīvos jauniešus no Bauskas jauniešu organizācijām.
🩷Beidzot uzzinājām, kur mitinās “Laiks jauniešiem”, jo TikTok jau visi bija redzējuši telpas.
🩷Vēlreiz pārliecinājāmies, ka Picu Darbnīca ir visgaršīgākās picas! Paldies!
Brauciens notika Sabiedrības integrācijas fonds projekta “Lai pasaule kļūtu labāka” ietvaros.
Par tikšanos pie NVO “Laiks jauniešiem” raksta laikraksts “Bauskas dzīve”:
Pasākums «Jauniešu iespējas Zemgales reģionā» notika trešdien biedrības «Laiks jauniešiem» telpās Kalna ielā Bauskā. Piedalījās gandrīz pussimts jauniešu un citu apmeklētāju. Galvenās tēmas bija iepazīšanās ar citām organizācijām, pieredzes stāsti un ideju radīšana. Iesaistījās «Latvijas Jaunatnes padome», Jelgavas biedrība «Youth Empowerment», Svitenes «Inicio» un «Mums pieder pasaule», Vecumnieku jauniešu apvienība, Bauskas «Vieddoma», Bārbeles «Jaunatne smaidam», kā arī biedrības un aktīvisti, kas rīko dažādus pasākumus jauniešiem – Bauskas novada vecākais jaunatnes lietu speciālists Rihards Ansons, biedrība «Bauskas prātnieks», Bauskas invalīdu biedrība un kristīgās jomas pārstāvis Erlands Zaluckis. Biedrības «Laiks jauniešiem» vadītājs Gints Jankovskis informēja, ka šī ir pirmā šāda tikšanās – otrā notiks Jelgavā, trešā būs no 3. līdz 5. maijam Svitenē, plānots tikties arī Vecumnieku pusē.
Svitenes «Mums pieder pasaule» aicināja visus uz lielu tīklošanās pasākumu «Grafīti dienas», kas notiks Svitenē no 3. līdz 5. maijam. «Turpinām sarunāties par dažādību un iekļaušanu. Ņemot vērā to, kādi ir komentāri internetā un vardarbība sabiedrībā, ir svarīgi saprast sevi un citus. Dažādība ir arī viena no Eiropas Savienības vērtībām. Ja izglītosimies šajā ceļā, padarīsim pasauli iekļaujošāku un draudzīgāku. Galvenās darbības metodes būs grafīti zīmējumi, komandām būs mentori, grafīti mākslinieki. Būs diskusijas, kuras vadīs «Laiks jauniešiem», būs arī spēles par dažādību. Būs izlaušanās spēle no «Jaunatnes smaidam»,» stāstīja V. Reinfelde. Viņa sacīja, ka katrā komandā jābūt no četriem līdz pieciem dalībniekiem.
Vairāk šeit.