Mums Pieder Pasaule

LOGO

Viesturu jauniešu telpa ir atklāta!

Viesturu pagasta jaunieši un bērni oktobrī, novembrī un decembrī pašu spēkiem uztaisīja kosmētisko remontu (attīrīja telpu, aizšpaktelēja plaisas, nogruntēja sienas, izvēlējās krāsas un nokrāsoja sienas) un iekārtoja telpu savām brīvā laika ativitātēm (nopirka pufus, skandu, spēles un sīkās kancelejas preces) Viesturu kultūras centrā. Jaunieši tikās  pēc skolas – astoņus vakarus, lai iekārtotu radošu telpu sev un draugiem. Tagad telpā ir viena tāfeles siena, un balti rozā-violetos toņos pārējās sienas. Telpa ļoti atšķiras no pārējām – tā ir koša, tajā skan mūzika, spīd gaismiņas, var sēdēt uz pufiem, spēlēt spēles un domāt idejas nākošajiem telpas iekārtošanas soļiem. Tā ir jauna, vēl nebijusi vieta Viesturos jauniešu iesaistes veicināšanai un lietderīgai laika pavadīšanai. Telpas atklāšanu jaunieši nosvinēja savā starpā, ar pašu atnestiem našķiem, spēlēja spēles un pārrunāja, kas vēl nepieciešams telpai. Saraksts ar nepieciešamajām lietām sastādīts, līdz janvāra beigām jaunieši pārdomās iespēju rakstīt Erasmus+ jauniešu līdzdalības projektu.

Kā paši jaunieši atzina, projektā ir iemācītas un apgūtas jaunas lietas, arī apzinātas lietas, ko darīt labāk. Ieskats jauniešu atgriezeniskajā saitē:

“Noteikti paredzētu vairāk naudas remontam, jo izrādījās, ka ar ieplānoto ir par maz un remontam iztērējām vairāk kā plānojām. Vajadzētu paredzēt kāda profesionāļa konsultāciju, jo skatīties pa televizoru remonta šovus un pašiem taisīt remontu tomēr ir ļoti atšķirīgas lietas, ne viss veicās tik ātri un dažviet pietrūka zināšanu un cilvēku, kam paprasīt padomu. Iemācījāmies špaktelēt, slīpēt, krāsot, gruntēt! Arī to, ka rūpīgāk vajag noklāt grīdas, jo pēc remonta no grīdas nopilējusī krāsa bija jāmazgā ar šķaidītāju. Un rūpīgāk jākrāso stūri, lai krāsa “neaiziet” uz blakus sienu.

Projektā iepazinām viens otru tuvāk – lielākā daļa no mums bija pazīstami, tikai tik, cik skolā vai skolas autobusā saredzamies, tagad mums, 15 jauniešiem ir kopīga lieta, ar ko lepoties, ko parādīt un kur uzaicināt citus.”